BALENÍ PRODUKCE

Home Blog BALENÍ PRODUKCE

BALENÍ PRODUKCE

Vyrábíte vysoce kvalitní zboží, ale prodeje nejsou takové, jaké byste si přáli?
Chcete náhle zvýšit ziskovost z prodeje produkce před silvestrovskými svátky?
Plánujete provést akční výprodej a promýšlíte reklamní kampaň?
To znamená, že přišel čas věnovat pozornost balení produkce. Je to právě vzhled výrobků, který vytváří u potenciálního kupujícího buď touhu koupit vaše zboží anebo jít dál – k lákavějšímu a atraktivnějšímu balení či sklenici.
Jaké má být balení
Během pouhých 3-7 sekund při pohledu na polici supermarketu nebo na webovou stránku se kupující rozhodne, zda zboží koupí, a zde hraje roli několik kritérii:
• Originalita, poutavost, jedinečnost. Balení by mělo být nápadné, ale zároveň musí vyniknout. Při rozkládání zboží do regálů, produkce z jedné kategorie se obvykle umísťuje vedle sebe, a tím podobnost obrázků na nich je nevyhnutelná. Z tohoto důvodu je důležité produkt zvýraznit pomocí neobvyklé barvy, odlišného designu nebo písma atd.
• Zobrazení obsahu. Kupující chce vidět přesně to, co si kupuje – obrázek vlastního výrobku musí nejvíce odpovídat tomu, co uvidí až balení otevře – s výjimkou případů, kdy produkt nemá zvláště reprezentativní vzhled, například dětské pyré.
• Výřečné názvy a popisy. Jasné, čitelné písmo, dobře viditelné nápisy na zboží a několik obsáhlých slov o obsahu nádoby pomohou kupujícímu se rozhodnout pro koupi vašeho výrobku při výběru produktu.
• Informace o slevách. Tento aspekt je obzvláště populární před svátky – Silvestr, Valentýn, Velikonoce atd. Akční slevy na vaše zboží musí být jasně viditelné a zavedení nových grafických prvků do designu obalu zvýší zájem kupujících o výrobek. Například spolu s medvědem, který si hoduje medem lze zobrazit veselého Santa Clause a tím zdůraznit novoroční náladu. Pokud při tom na balení bude jasně viditelná sleva na sladký, zdravý produkt, pak na polici obchodu nebude ležet dlouho.
Grafický design balení hraje obrovskou roli při vytváření vzhledu zboží. Barevná řešení pomohou odlišit zboží od konkurenčních analogů a jasná věta pod značkou, napsaná čitelným písmem umožní kupujícímu zjistit maximum informací. Například na plechovce s ananasovými kousky by měly být přesně tato slova – ananas a kousky, aby se kupující nesnažil najít popis vzhledu produktu na etiketě, protože splývající žluté kostky exotického ovoce na plechovce neposkytují úplný popis.
Vývoj korektního a konkurenčně schopného designu balení obvykle provádějí profesionální grafici, kteří dobře znají trendy a kritéria tohoto procesu. Při propagaci zboží na internetu jsou vyžadovány poněkud odlišná designová rozhodnutí, než u produktů vystavených v supermarketech, jelikož vnímání barev, písma a informací se také mírně liší.
Pozornost k těmto aspektům vytvoření vzhledu vašeho zboží pomůže zvýšit

0 311
Рейтинг: 3/5 - 2 голосов

Comments

Добавить комментарий

Objednávka